Mooi Frankrijk
Door: Filippus de paardenliefhebber
Blijf op de hoogte en volg liny en flip
20 Juni 2022 | Frankrijk, Arles
Di. 14 juni; Corry Mudde is vandaag jarig. Wel, nu hadden we wifi en was de site ‘Waar ben jij nu’ in onderhoud’ dus nog geen verslag en gaan we vandaag gewoon weer verder met onze belevenissen. (inmiddels verzonnen)
We staan op tijd op en vertrekken om 09.30 u. van de camping in Foix. Na ca 10 km. gaan we eerst tanken bij een Intermarche dat is aardig goedkoper dan bij de reguliere tankstation. Zo, nu kunnen we in een keer alle cols over. Van Foix naar de afslag bij Taracons ri. St. Girons is 16 km. en daar hebben we een half uur over gedaan, zo druk was het. Van Taracons naar St Girons is 46 km. en passeerden we o.a. de Col de Port van 1249 m. Het was een schitterende route, heel afwisselend. Van St Girons tot aan Antichan is het 63 km. en hier passeerden we ook nog drie colletjes, variërend van 599 m. tot 797 m. Maar ze waren wel venijnig, kronkelend en bij eentje zaten er twee afdalingen in van 17 %. 9 Km. voor Antichan kwamen we een bord tegen met ‘Route Barree’ tot 15 juni en van 08.00 tot 18.00 u. Nou dachten we, dan gaan we daar lunchen en doen een tukje. Maar daar aangekomen werd ons duidelijk gemaakt dat het totaal ‘Barree’ was. Goede raad was duur want dat betekende een gigantisch eind terug. Ik kreeg een helder ogenblik door op mijn mobiel via Google Maps te zien naar een eventuele alternatieve route, en waarachtig door het dorpje naar beneden door een straatje waar de camper precies door kon en geen 10 cm. breder had moeten zijn. Door het dorpje zaten we weer op dezelfde weg; wat een mazzel. Om 15.00 u. arriveren we op camping O’Lanette in Bagneres de Luchon. Afgelegde kmrs. 155 maar wel heel mooi en vermoeiend.
Morgen de Aspin. Welterusten.
Wo. 15 juni. Ik sta vroeg op en ga eerst lekker douchen. De boel opruimen en en we maken ons op voor de volgende Cols. De 1e is de Col de Peyresourde van 1569 m.; de volgende Col de Aspin van 1489 m. en daaropvolgend Col de Tourmalet van 2114 m. Na de ‘Aspin’ dachten we een camping op te zoeken maar het liep zo lekker dat we de “Tourmalet’ er maar gelijk achter aandeden. Het zijn 3 heel verschillende Cols maar alle drie schitterend. We kijken over enkele weken met heel veel plezier naar de Tour de France.
Aan het einde van het Col geweld strijken we neer op een camping in Luz St. Sauveur met een aller charmantste en vriendelijke receptioniste. Een ontzettend leuk campinkje met prachtige uitzichten.
Do. 16 juni. We verlaten om 09.15 u. de camping om ons op te maken voor de laatste Col, de ‘Aubisque’; een col van 1708 m. Tot 1474 m. ging het prima maar toen zagen we de laatste 2 km. met nog een hoogte verschil van ruim 200 m. en dat zag er niet aantrekkelijk uit, en dan zou de afdaling nog komen. We besluiten terug te gaan en dalen de col weer af. We gaan via Lourdes en Tarbes ri. Toulouse. We laten de bergen dus achter ons maar de route gaat verder via een mooi heuvelachtig landschap met goede en lange rechte wegen. Ik had een paar campings uitgezocht in de buurt van Montech maar die lagen in de ‘ Midle of the Nowhere’.
Uiteindelijk landden we na ca. 300 km. op een Municipal camping op 3 km. vanaf Montech. Waarom Montech? Dat horen jullie morgen.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley